Kukuřice

/Kukuřice
­

Technologie Strip-Till

Aplikace kejdy ( digestátu ) před setím kukuřice na rozteč 75 cm….

 

 

 

 

Setí

Setí kukuřice provádíme našimi vlastními secími stroji KINZE – 8-mi a 12-ti řádkovými stroji a novým secím strojem TEMPO Väderstad ( 8 mi řádkový secí stroj) – tento secí stroj je vybaven nejpřesnější navigací  s vypínáním sekcí na úvratích, umožňuje aplikaci půdního herbicidu např. jako ochranu proti výskytu Bázlivce kukuřičného. Všechny naše používané secí stroje umožňují přihnojení pod patu. V případě potřeby používáme další smluvní secí stroje KINZE, Amazone, Kuhn Maxima..

Plečkování

Našim zákazníkům nabízíme plečkování kukuřice s možností přihnojení kapalným hnojivem. Jedná se o 2 osmiřádkové plečky PPL 8, se zásobníkem na 1.200 litrů kapalného hnojiva. Při plečkování po 6-ti nebo 12-ti řádkovém secím stroji se dvě krajní sekce zvednou a plečkování probíhá dle secího stroje tak aby nedocházelo k mechanickému poškozování rostlin.

Sklizeň siláže

V období sklizně silážní kukuřice nasazujeme 10-15 sklízecích řezaček Claas Jaguar, KRONE, New Holland a zabezpečujeme sklizeň jak pro farmy živočišné výroby tak i pro bioplynové stanice. Jsme schopni zajistit kompletní sklizně včetně odvozu siláže, rozhrnování a dusání. K rozhrnování siláže používáme upravené sněžné rolby Käsbohrer s gumovými pásy nebo rozhrnujeme těžkými traktory s radlicí. Dusání probíhá traktory s dusači se železničními koly. Při větších dopravních vzdálenostech zabezpečíme překládku silážní hmoty na kamiony a přepravu na místo určení.

 

Sklizeň LKS

Dělenou sklizeň kukuřice LKS – tedy celých palic zajišťujeme řezačkou Claas Jaguar s 8-mi řádkovým adapterem Geringhof. Sklizenou hmotu pak ukládáme do PE vaků při chemické konzervaci přímo na řezačce.

 

Sklizeň silážní kukuřice technologií SHREDLAGE

 

Mačkané zrno

Sklizeň vlhkého kukuřičného zrna zajišťujeme třemi kompletními linkami při vlhkosti zrna v rozmezí 30 – 40%. Používáme při tom mačkače Superior, MC – 35 a mačkač Murska. Mačkání zrna probíhá buď přímo na poli kdy kombajny sypou sklizené vlhké zrno přímo do násypných košů mačkače a dochází i k aplikaci chemického konzervantu anebo se mačkač umístí na zpevněnou plochu přímo ve středisku živočišné výroby a nakládka probíhá manipulátorem ze zpevněné plochy. Následně se pak namačkané a nakonzervované zrno ukládá do PE vaků.

 Šrotované zrno

Podobným způsobem jakomačkané zrno probíhá i zpracování šrotovaného kukuřičného zrna. Při této technologii musí být vlhkost zrna pod 30% a šrotování pak probíhá na stacionárním šrotovníku Geringhof s vlastním diesel agregátem, který je umístěn přímo na farmě živočišné výroby. Nakládka probíhá manipulátorem do násypného koše a při šrotování se aplikuje chemický konzervant. Toto krmivo je vhodné jak pro hovězí dobytek tak i pro prasata. Následně se takto našrotované zrno ukládá do PE vaků.