Ostatní

//Ostatní
­

Setí obilovin

Setí obilovin zajišťujeme pomocí secího stroje Amazone Cirrus 6001 Special ( záběr 6m), pneumatický secí stroj.

Příprava seťového lože: kompaktní pasivní diskové brány, které připraví a zarovnají seťové lože. Pracovní hloubku je možno během práce hydraulicky upravovat.

Utužení půdy: speciální klínové pneumatiky utužují seťové lože v páscích, které pak přesně kopíruje secí botka.

Ukládání osiva: Systém RoTec/ disková secí botka, rozteč řádků 12,5 cm / s optimalizovaným přítlakem na botku s centrálním hloubkovým vedením

Zahrnování osiva: přesný zavlačovač s pracovní intenzitou, kterou lze hydraulicky upravovat

Centrální zásobník osiva na 3.000 litrů , volitelný dvojitý kolejový řádek

 

Vývoz digestátu/kejdy

Aplikace digestátu/kejdy strojem Holmer a ClaasXerion s diskovým a radličkovým zapravením a hadicovým aplikátorem. HOLMER o kapacitě 21 m3 s 6 m diskovým zapravením. Aplikátor CLAAS XERION s kapacitou 15 m3. Oba tyto stroje dodáváme včetně návozových cisteren o kapacitě 30-40 m3.

 

Rozmetání hnoje

Rozmetání hnoje provádíme kompletními linkami kde je manipulátor nebo nakladač a velkokapacitní rozmetadla hnoje. Počet a sestavu strojů dodáme dle přání zákazníka.

 

Mulčování

Mulčování provádíme několika smluvními mulčovači o různých pracovních záběrech. Nejčastěji mulčujeme kukuřičná pole po sklizni , louky a pastviny.

Hubení hrabošů – strojní aplikace rodenticidní návnady

Strojní aplikace rodenticidní návnady pomocí švýcarského stroje Wumaki C9 k hubení hrabošů. Jedná se o aplikaci rodenticidního přípravku do strojně vytvořené podzemní nory v hloubce 10 – 20 cm s roztečí 2,20m a celkovým záběrem 6,60m. Obvykle se v tomto případě používá rodenticidní přípravek Ratron GW v dávce cca 6 kg/ha. Ratron GW je běžně dostupný přípravek .